Главная » Статьи » Начальные классы | [ Добавить статью ] |
Лонспект уроку природознавство "Хто такі риби?"
Тема. Хто такі риби? Мета: ознайомити учнів з відмінними ознаками риб, з особливостями їх будови; формувати уявлення учнів про різноманітність навколишнього середовища; розвивати уміння порівнювати та узагальнювати отримані знання; виховувати бережне ставлення до живої природи. Обладнання : роздатковий матеріал (хмаринки, сніжинки, сонечко, краплинки, пазли «риба»), малюнок моря, річки, акваріуму, презентація, аудіо запис. Хід уроку І. організація класу. Вправа «Погода». Діти , давайте пограємо в гру «погода» - Який сьогодні день, ясний чи похмурий? (діти піднімають хмаринку чи сонечко) - Чи йшов сніг, дощ? - Подивіться у вікно, якого кольору небо? (отже сьогодні ясний день, без опадів) II. Формування нових знань, умінь і навичок. 1. Повідомлення теми і завдань уроку. Послухайте музику а потім скажіть , які звуки природи ви почули? Спробуйте уявити те що почуєте. - Які звуки ви почули? (шум води, моря, річки, спів чайки) - А як ви гадаєте. Чому ці звуки ми слухали? - Про що ми сьогодні будемо розмовляти? (воду) _- Хто живе у воді? І сьогодні ми продовжуємо знайомитися із живою природою. А з ким ми познайомимося ви скажете тільки тоді, коли відгадаєте загадку. 2. Відгадування загадки. Живе вона у воді, Не ходить по землі, Плаває під мостиком І виляє хвостиком. (риба) Сьогодні ми вирушаємо у підводну експедицію для спостереження за рибами, вивчення їх будови та визначення характерних ознак. А хто знає, що таке експедиція? Експедиція –це подорож 1. Створення проблемної ситуації. Діти, подивіться, як багато мешканців водних глибин .. А чи всі вони є рибами? Щоб точніше відповісти на це питання треба ознайомитися із будовою та характерними ознаками риб. 2. Відкриття нових знань. 1. Робота в парі Діти вам необхідно побудувати із окремих частин свою рибку, назвати усі її частини тіла та дати їй ім’я: (Діти виконують завдання) Хто знає, як називається ця риба? Це окунь річковий. Він поширений у річках та озерах. Окунь –хижак. Він поїдає інші риби, раків, водяних комах. Скажіть їз яких частин складається тіло рибки? (голова, хвіст, плавці, тулуб вкритий лускою). Чим вкрите тіло риби? А що таке луска? (це тверді пластинки на шкірі риб) Для чого потрібна луска? Луска сприяє швидкому пересуванню риб у воді ,а також захищає тіло риб від пошкодження. Навіщо рибам потрібні плавники та хвіст? Хвіст потрібен для поворотів при русі, а плавники для збереження рівноваги. Мікровисновок: Скажіть, які характерні ознаки риб ми сьогодні розглянули? (Тіло риби вкрито лускою, вона має плавці, хвіст. ) Фізкультхвилинка (танок «танцювала риба з раком») 2 . Де можуть жити риби? А на які групи можна розподілити рибок за місцем їх проживання? як називаються риби, що живуть в морі? Річці? Акваріумі? Робота за підручником. Давайте відкриємо підручник ст.. 78. Риби проводять все життя у воді. Тільки одні риби обирають солону воду (в морях і океанах), а інші можуть жити тільки у прісній воді. (в озерах, ставках, річках) -що таке прісна вода? Прісною водою називають у природі несолону питну воду. Розгляд малюнків у підручнику ст.. 78 Камбала - на дні лежить на одному боці камбала. Цікаво, що обидва її ока знаходяться на верхньому боці, щоб краще було пильнувати здобич. Камбала поширена у Чорному та Азовському морях, там солона вода. Тріска - живе в північних морях, має на спині три плавці. Це - зграйна, придонна риба. Отже ці риби морські (вивішую малюнок моря) Сом - одна найбільша з річкових риб. В річках прісна вода. Тіло у сома видовжене, округле, стиснуте з боків. Рот великий, на верхній щелепі - два довгих вуса, а на нижній - чотири коротких вуса. Живе на дні водойм у глибоких ямах, серед корчів, у водоймах із повільною течією. Живиться рибою, жабами, іноді - водоплавними птахами. Щука - ненажерливий хижак. Живиться раками, рибами, пташенятами, щурами. Має стрімкі рухи, здобич швидко схоплює у величезну пащу. Спина темного кольору, черево біле, на сірувато - зелених боках добре видно поперечні смуги, які допомагають їй маскуватися в зарослях. Живе у річках та озерах. Ці риби називаються річковими (вивішую малюнок річки) А як називають риб, які живуть в акваріумі? Наведіть приклади. (вивішую малюнок акваріуму) Практична робота. А зараз я вам пропоную створити свій підводний світ. На партах у вас лежать шаблони різних рибок. Кожен з вас зараз пригадає те, про що ми розмовляли протягом уроку та свою рибку розташуйте там, де вона живе. 2. Хвилинка-цікавинка Підводний світ дуже цікавий.В морях і океанах живуть дивовижні риби з такими цікавими назвами. Презентація 2. Спробуйте пояснити. Чому риби отримали такі назви: летюча риба, риба - пилка, риба – меч Поміркуйте, що буде, якщо виловлювати занадто багато риби. - Отже, потрібно бережливо ставитись до риб - жителів водойм. Вони очищають водойми, з деяких риб виготовляють ліки. Додаткове завдання Гра «хто зайвий» V. Підсумок. 1. Продовж речення. - На уроці я дізнався… - Рибу можна впізнати за ознаками… 2. Оцінка роботи учнів на уроці. • Працювали – старанно! • Відповідали – чітко, правильно! • Отримали – відмінно! |
Чтобы скачать материал, пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь! Это быстро ! )
Категории
Математика, алгебра, геометрия [1729] |
Книги (Это интересно) [351] |
Видеоуроки [26920] |
География [2660] |
Дополнительное образование [401] |
ЕГЭ/ГИА [266] |
Информатика [1187] |
История / обществознание [4663] |
Для Логопеда [500] |
Материалы для коррекц. классов [400] |
ОБЖ [558] |
Презентации [402] |
Для Психолога [514] |
Физическая культура [529] |
Черчение [121] |
Шаблоны презентаций [466] |
Для Библиотекаря [160] |
Праздники [419] |
Интересные Видеоролики [12] |
Английский язык [791] |
Иностранные языки (прочие) [461] |
Окружающий мир [873] |
Биология и экология [1643] |
Всем учителям [508] |
Для директора и завуча [1042] |
Дошкольное образование [1238] |
Искусство [804] |
Для Классного руководителя [543] |
Начальные классы [718] |
Основы религиозных культур [137] |
Программы и Софт [21] |
Родной язык [505] |
Русский язык и литература [3915] |
Технология [1000] |
Физика [1263] |
Химия [1297] |
Экономика [905] |
Астрономия [444] |
Писатели [113] |
Классный час [527] |
Шаблоны документов [85] |
Другое (Прочее) [412] |